Dovoľujeme si vás upozorniť, že testy autoškoly na tejto stránke už nie sú aktualizované.
Niektoré otázky a odpovede preto už nemusia byť správne.

« Zobraziť všetky kvízy

KVÍZ: Poznáte automobilku podľa jej historického loga?

Automobilka toto logo používala v rokoch 1949 až 1969. Išlo o zjednodsušenú podobu predchádzajúceho loga, ktoré obsahovalo názvy všetkých výrobcov, ktorý v tomto historickom koncerne pôsobili. Viete o akú automobilku ide?

Logo, ktoré môžete vidieť na obrázku, používala táto ázijská automobilka v rokoch 1969 až 1981. V minulosti boli jej autá často spájané s pouličnými závodmi a boli veľmi obľúbené aj medzi tunermi. V súčasnosti automobilka pôsobí taktiež aj vo vrcholovom motoršporte. Viete o akú značku ide?

V Ázii ešte chvíľu zostaneme. Táto automobilka je dnes veľmi populárna predovšetkým medzi rodinami. Okrem toho sa však v posledných rokoch venuje aj silným dostupným modelom. Viete o akú automobilku ide?

Logo, ktoré je na obrázku vystihuje praotca dnešnej podoby značky a pochádza z rokov 1913 až 1917. Symbol mal vystihovať spoločnosť, ktorej cieľom bolo stať sa jedným z najmodernejších výrobcov na svete. To sa samozrejme aj podarilo a dnes sa autá od tohto nemeckého výrobcu tešia medzi fanúšikmi veľkej obľube. O ktorú značku ide?

Opäť by sme mohli hovoriť o praotcovi podoby dnešnej značky. Avšak s modelmi tejto automobilky sa už stretol určite každý z nás. Logo na obrázku je z obdobia medzi rokmi 1905 až 1925. Viete, o ktorú automobilku ide?

Máme tu prvý ťažký oriešok. Automobilka, ktrej logo je na obrázku sa počas prvej svetovej vojny vo veľkom sústredila predovšetkým na výrobu tankov. Práve preto má logo takú podobu akú má. V tejto forme by ste ho mohli nájsť v rokoch 1919 až 1923. Dnes je úplne odlišné a podstatne jednoduchšie. Viete o akého výrobcu ide?

Táto značka kedysi vo svojich modeloch experimentovala s rôznymi druhmi motorov. Niektoré jej modely sú aj z toho dôvodu dnes doslova legendárne. No a samozrejme nemôžeme zabudnúť na jej malý kabriolet, ktorý okolo seba vytvoril kult. Logo, ktoré je na obrázku pochádza z rokov 1936 až 1959. O akú automobilku ide?

Autá tohto európskeho výrobcu sa v našej redakcii tešia veľkej obľube. Novodobé modely tejto značky sú cenovo dostupné, pohodlné a pretovšetkým veľmi praktické. Síce v testo Euro NCAP sa tejto automobilke príliš nedarí, na našich cestách je vidieť stále čoraz viac jej modelov. Logo na obrázku je z obdobia rokov 1966 až 1978. Viete o akého výrobcu ide?

Pohľad na toto logo z rokov 1964 až 1986 pravdepodobne nikomu nič nenapovie. Ide však o ázijskú automobilku, ktorej modely poznáme aj u nás doma. Veď ešte aby nie, keď ich môžeme považovať za naše. Viete o koho ide?

Táto automobilka patrí medzi tie najväčšie na svete. Logo, ktoré sa nachádza na obrázku bude poznať asi len hŕstka nadšencov. Pochádza totiž z obdobia medzi rokmi 1949 až 1989. Najsilnejšou stránkou automobilky je predovšetkým jej hybridný pohon, ktorý patrí medzi najlepšie na trhu. Viete o akú automobilku ide?

Jedna z najstarších značiek na svete je spojená s týmto zvieraťom už od svojich začiatkov. Dnes vyrába pomerne extravagantné autá, ktoré nie každému padnú do oka. Logo na obrázku je z prelomu 19. a 20. storočia, konkrétne z rokov 1889 až 1910. O koho ide?

To najťažšie na koniec. Alebo žeby nie? Ak trafíte na prvý pokus túto automobilku, môžete si povedať, že históriu automobilového priemyslu máte v malíčku. Značka sa už dlho zaoberá výrobou športových áut, ktoré sú hodnotené expertmi ako najlepšie ovládateľné autá na trhu. Avšak nie je všetko tak, ako logo ukazuje. Alebo hej?

« Zobraziť všetky kvízy