« Zobraziť všetky kvízy

KVÍZ: Vedomostný kvíz o autách

1. Ktoré auto malo ako prvé prezývku "pony car"?

Pôvodný názov bol P-51 Mustang, ale všetkým sa spájal s koňom rovnakého názvu, ako neskôr dostal aj tento model a položil základy pre vytvorenie legendárneho loga.

2. Ktoré japonské auto sa začalo ako prvé vyrábať v USA?

Američania ho začali vyrábať v roku 1982 a už za prvý rok výroby sa stalo najpredávanejším japonským autom v USA, čo platilo aj nasledujúcich 15 rokov.

3. Ktorý model auta dosiahol v roku 1965 predajnosť viac ako milión kusov?

Tento model bol pôvodne predstavený už v roku 1958 a počas 60. rokov to bol najpredávanejší model v USA. Prvé autá mali unikátnu črtu, 6 zadných svetiel. Model Impala dostal pomenovanie podľa africkej antilopy.

4. Ktoré auto ako prvé pokorilo zvukovú bariéru?

Počas jazdy v nevadskej púšti v roku 1997 sa stal Andy Green prvým človekom na Zemi, ktorý išiel rýchlejšie ako rýchlosť zvuku.

5. V ktorom roku bol prvýkrát predstavený model Corvette?

Prvý Chevrolet Corvette bol vyrobený v Michigane a v roku jeho uvedenia bolo ručne vyrobených iba 300 kusov. Všetky vozidlá boli dvojmiestne, s bielym lakom, červeným interiérom a čiernou plachtou.

6. Ktoré auto bolo ako prvé masovo vyrábané?

Henry Ford zaviedol v roku 1908 pásovú výrobu a začal masovo vyrábať Model T. Do roku 1913 automobilka vyrábala polovicu všetkých áut predaných v USA a do roku 1927 sa predalo viac ako 15 miliónov kusov Modelu T.

7. Ktoré auto bolo ako prvé vyslané do vesmíru?

Vo februári 2018 vyslal Elon Musk svoju Teslu na obežnú dráhu Zeme.

8. Vynálezca tempomatu bol

V roku 1948 vynašiel inžinier mechaniky Ralph Teetor prvý tempomat ako dôsledok frustrácie z jazdy jeho právnika, ktorý neustále spomaľoval a zrýchľoval počas jazdy.

9. Koľko stál prvý Ford Mustang?

Bol vyrobený v roku 1964.

10. Ktoré zviera sa nachádza na logu Porsche?

Kôň na logu, ktorý bol prevzatý zo Stuttgartského erbu, predstavuje žrebčín, na ktorom bolo mesto postavené.

« Zobraziť všetky kvízy